Aklınıza takılan sorular için buradayız bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçin!
Merhaba, size yardımcı olabileceğimiz bir konu var mı?
Mesajınızı yazın

Gözü yüksekte olanlara...

Basında Biz

ÇANAKKALE: ÜRETİMİ UÇURUYORUZ PROJESİ

Çanakkale Belediyesi öncülüğünde, Bayramiç Belediyesi, Balya Belediyesi, Yenice Belediyesi ve Çanakkale Ziraat Odası’nın proje ortağı olduğu “Üretimi Uçuruyoruz” Projesinin içeriğinde yer alan Yenilikçi Tarım Programının alt faaliyeti olan Zirai Drone Ehliyet Eğitimleri başladı.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından açılan “Kırsal Ekonominin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında kabul edilen ve 10 Mayıs 2023 tarihinde protokol imza töreni ile başlatılan “Üretimi Uçuruyoruz” projesinin faaliyetleri sürüyor. Proje çalışmaları arasında yer alan ve gelişen teknolojiyi tarımsal faaliyetlerle birleştiren bir çalışma olan Zirai Drone Ehliyet Eğitimleri de bu kapsamda başladı. Daha önce önce Balya ve Yenice Belediyelerine bağlı katılımcıların faydalandığı eğitimler, Çanakkale Belediyesi, Bayramiç Belediyesi ve Çanakkale Ziraat Odasına bağlı katılımcılar için de 8 Şubat 2024 Perşembe günü başladı. Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası Nikah Salonunda gerçekleşen eğitime, proje katılımcıları da büyük ilgi gösterdi.

İHA Pilot Eğitmeni Berkan Seferoğlu tarafından verilen ve 4 gün sürecek eğitimlerde proje katılımcılarına teknik bilgiler verilirken, uygulamalı eğitimler de gerçekleştirilecek.

Çalışmalar sonunda projede belirtilen hedef kitleye (Ziraat Fakültesi, MYO ve Teknik Lise mezunu ya da adayları ile 15-34 yaş aralığında, kendisi ya da ebeveynleri çiftçi kayıt sistemine kayıtlı genç tarım girişimciye) İHA (İnsansız Hava Aracı) eğitimi ve ZİHA (zirai ilaçlama eğitimi) verilmesi planlanıyor.


09.02.2024 16:29

Bizimle iletişim kurun


Hesabınızı oluşturun